Przejdź do treści strony

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Nauka

Studenci

O Festiwalu

 

Akademia Pomorska w Słupsku zaprasza na

Dzień Nauki i Sportu,

który odbędzie się 1 czerwca 2023 r.

Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki prowadzonych na Pomorzu badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości światai radości jego poznania. W tym roku studenci i pracownicy Akademii Pomorskiej w Słupsku przygotują dla mieszkańców Słupska i okolic wydarzenia naukowe i sportowe dostosowane do różnego wieku i zainteresowań odbiorców. 

W czwartek 1 czerwca o godzinie 10:00 na terenie kampusu przy ul. Arciszewskiego 22A rozpocznie się Piknik Naukowy. Dla uczestników imprezy szykujemy liczne atrakcje, m.in.  pokazy służb mundurowych i ratownictwa medycznego,  wystawę fizyki zabawek i naziemnego skanera laserowego, gry terenowe oraz liczne warsztaty o tematyce ekologiczneji prozdrowotnej. Uczniowie i uczennice będą mieli możliwość wziąć udział w konkursie strzeleckim na strzelnicy laserowej oraz w quizach z wiedzy geograficzno-turystycznej, matematycznej i językowej. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy liczne stanowiska warsztatowe, gry i zabawy edukacyjne oraz malowanie twarzy. 

W trakcie Pikniku nie zabraknie również imprez promujących aktywność sportową. Przy współpracy ze słupskimi klubami sportowymi odbędą się m.in. pokazy karate, turnieje piłki nożnej i koszykówki, zawody w przeciąganiu liny oraz tory przeszkód.

Udział w festiwalu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.

Partnerzy:

Sponsorzy:

Znajdziesz nas tutaj