Przejdź do treści strony

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Studenci
Spływ Brdą Żołna - Garbaty Most 23.05.2020

Spływ Brdą Żołna - Garbaty Most 23.05.2020

SWFiS zorganizowało 23.05.2020 spływ Brdą z Żołny do Garbatego Mostu. Spływ ten otwiera cykl spływów kajakowych na rzekach naszego regionu realizowanych pod hasłem „Pamiętamy! Wielkiemu Papieżowi-Polakowi – Akademia Pomorska w Słupsku” w ramach uhonorowania setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II.

W pierwszej imprezie wzięło udział 27 uczestników, od uczniów szkoły podstawowej, przez grupę kilkunastu studentów Akademii Pomorskiej, po emerytowanych mieszkańców ziemi słupskiej.

Rozpoczęliśmy w miejscowości Żołna, gdzie zapoznano uczestników z zasadami realizacji spływów oraz patronem naszej wyprawy. Po kilku kilometrach, w Nowej Brdzie udokumentowaliśmy swój udział w imprezie przy głazie upamiętniającym pierwszy spływ po Brdzie w 1953 roku jeszcze wtedy księdza Karola Wojtyły (od tego spływu późniejszy papież rozpoczął swoje kajakowe wędrówki). W Folbryku przy ognisku i kiełbaskach grupa ogrzała się i …. odparowała po wiosłowaniu w intensywnym deszczu. Część grupy pokonała jeszcze piękny odcinek – przełom Brdy w rez. Przytoń – i zakończyła spływ w stanicy przy Garbatym Moście. W opinii tych, którzy ten fragment rzeki przepłynęli, był to zdecydowanie najpiękniejszy odcinek dzisiejszego spływu.   

Za tydzień kolejny spływ

Fotorelacja ze spływu:

Znajdziesz nas tutaj