Przejdź do treści strony

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Studenci
Impreza rowerowa na trasie Słupsk – nadleśnictwo Leśny Dwór – Słupsk

Impreza rowerowa na trasie Słupsk – nadleśnictwo Leśny Dwór – Słupsk

SWFiS zorganizowało w dniu 05.09.2020 imprezę rowerową na trasie Słupsk – nadleśnictwo Leśny Dwór – Słupsk. W imprezie wzięli udział mieszkańcy ziemi słupskiej i przedstawiciele społeczności akademickiej. 

Wyruszyliśmy spod bramy głównej campusa uczelnianego AP ścieżką rowerową. Po drodze minęliśmy wysadzony wiadukt kolejki wąskotorowej w Krępie, pozostałości rampy kolejki w  Lubuniu, głaz papieski nad Słupią, by odpocząć w Żelkówku przy wiacie turystycznej. Następnie drogą wśród lasów dotarliśmy do pola biwakowego przy nadleśnictwie Leśny Dwór. Dojeżdżaliśmy w rzęsistym deszczu, lecz ku naszej radości zastaliśmy rozpalone ognisko na polanie nad Słupią. 

Po przerwie śniadaniowej (pieczenie kiełbasek) pracownicy SWFiS  przeprowadzili dwie rowerowe konkurencje. W pierwszej zabawie należało odcinek 10 m pokonać w jak najdłuższym czasie. Wygrał Daniel Fride 23,82 sek , drugi był Wiesław Pasalski 23,42 sek., a trzeci Dariusz Cymbałko 21,67 sek. . W drugiej konkurencji polegającej na przejechaniu jak najdłuższego odcinka po jednokrotnym zakręceniu korbą jedną nogą bezkonkurencyjna była Ola Nowakowska, która pokonała dwóch mężczyzn Daniela Fride i Dariusz Cymbałko. Mimo mocno padającego deszczu konkurencjom towarzyszyły ogromne emocje i… salwy śmiechu. Pierwsze trzy osoby w poszczególnych zabawach zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi  przez Akademię Pomorską w Słupsku. Pamiątkowe gadżety otrzymali też – najwcześniej urodzeni - uczestnicy rajdu Anna i Wiesław Pasalscy.

Po akcencie sportowo-zabawowym ruszyliśmy na 8 kilometrową pętlę po wzniesieniach Krzynki (miejsce dworku myśliwskiego von Zitzewitz), by zjechać ostrym jarem w stronę łąk nad Słupią. Tam spotkaliśmy i karmiliśmy stado kilkudziesięciu koni.
Po zamknięcie pętli w Leśnym Dworze przez Skarszów Dolny (wiadukt kolejki – jedna grupa, mostek samochodowy - druga), przez Lubuń (ciekawy cmentarz ewangelicki) dotarliśmy do bramy głównej campusa AP. W sumie przejechaliśmy 45km.

Na koniec imprezy kierownik SWFiS dr R. Bąk podziękował wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza Grażynce Filiczkowskiej, za dzielną postawę i dojechanie do mety. 

Na kolejną imprezę (tym razem – NORDIC WALKING)  SWFiS zaprasza 26.09.2020 r. Imprezę tę SWFiS organizuje wspólnie z PTTK. Komunikat organizacyjny już jest opublikowany na stronie PTTK Oddział Regionalny Słupsk.

 

Znajdziesz nas tutaj