Przejdź do treści strony

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Poznaj zasoby danych oceanograficznych

Poznaj zasoby danych oceanograficznych

W dniach 15, 20 i 23 września 2022 roku, odpowiednio w Uniwersytecie Szczecińskim (Szczecin), Akademii Pomorskiej w Słupsku (Słupsk) oraz w Morskim Instytucie Rybackim - Państwowym Instytucie Badawczym (Gdynia) odbędą się spotkania konsultacyjno-szkoleniowe dotyczącego prezentacji systemu „Elektroniczne Centrum Udostępniania Danych Oceanograficznych eCUDO.pl”.

Celem systemu jest udostępnienie społeczeństwu danych, pozyskanych podczas monitoringu oraz badań naukowych realizowanych przez główne ośrodki zajmujące się badaniem morza w Polsce. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie baza zgromadzonych danych, możliwości jej wykorzystania oraz obsługa systemu.

Spotkanie w Słupsku odbędzie się dnia 20 września 2022 w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku na kampusie przy ul Bohaterów Westerplatte 64 (dawna stołówka koszarowa). Spotkanie ma charakter zamknięty.

Spotkanie współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

20 września 2022r. w budynku nowej auli Akademii Pomorskiej w Słupsku prezentować będziemy rezultaty projektu eCUDO.pl (http://ecudo.pl), a także praktyczne wykorzystanie dostępnych tam narzędzi. W wolnej chwili zapraszamy do obejrzenia, jak przybliżyć się do "Morza Danych..."

Znajdziesz nas tutaj