Przejdź do treści strony

Uniwersytet Pomorski w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Terenowa Stacja Badawczo-Dydaktyczna w Grzmiącej – nasz sukces!

Terenowa Stacja Badawczo-Dydaktyczna w Grzmiącej – nasz sukces!

Uprzejmie informujemy, że Akademia Pomorska w Słupsku po dwóch latach procedowania pozyskała w formie nieodpłatnej nieruchomość rolną wraz z zabudowaniami w gm. Grzmiąca o wartości kilku milionów, które stanowią bazę nowo powołanej i pierwszej w historii naszej Uczelni – własnej stacji terenowej.

Dzięki pozytywnym decyzjom Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz przy poparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki – JM Pan Rektor AP dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP – podpisał dwa Akty notarialne, na mocy których formalnie staliśmy się właścicielem ww. bazy.

To przedsięwzięcie  pozwoli Akademii na dalszy rozwój swoich celów strategicznych, zarówno w obszarach badawczych, jak i w zakresie kształcenia, a także wzmocni potencjał wdrożeniowo-projektowy AP.

 

Uczelnia podjęła niezbędne prace na terenie Stacji i funkcjonuje już ona w podstawowym zakresie. Obecnie natomiast trwają przygotowania do szerszych działań, w tym planowanej budowy zaplecza edukacyjno-pobytowego. Realizacja tego celu zapewni pełną funkcjonalność Stacji dla potrzeb kadry, studentów oraz społeczności lokalnej zainteresowanej nowymi rozwiązaniami naukowymi m.in w obszarze ochrony środowiska, rolnictwa i nowoczesnych technologii czy ekoenergetyki, ale także nauk społecznych i humanistycznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu:

Znajdziesz nas tutaj